PORADY STOMATOLOGICZNE


Poniżej znajdziesz informacje z zakresu wiedzy stomatologicznej - zarówno wskazówki dotyczące profilaktyki, jak i objaśnienia procedur lecznuczych w stomatologii, o które podczas wizyt najczęściej pytają pacjenci


Czy wiesz że...


Białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut !

Białe i lśniące zęby powodują, że często się uśmiechamy. Sprawia to, że jesteśmy lepiej postrzegani przez najbliższe otoczenie. Nie jest tajemnicą, że uroda znacznie ułatwia ludziom kontakty, a zęby są jej niezwykle ważnym elementem. Udowodniono już, że to właśnie uzębienie (tuż po oczach) to ta część twarzy, na którą podświadomie wszyscy zwracają uwagę. Nowoczesna stomatologia musi więc sprostać rosnącym nieustannie oczekiwaniom pacjentów, dla których wybielanie musi być skuteczne, bezpieczne i niedrogie, ale jednocześnie szybkie.


O czym trzeba pamietać, aby mieć zdrowe zęby ?

Zdrowe zęby mają przede wszystkim ci, którzy myją je po każdym posiłku, minimum dwa razy dziennie - po śniadaniu i przed snem. W ciągu dnia należy przynajmniej wypłukać jamę ustną wodą, lub żuć gumę bez cukru. Najgorszym błędem pacjentów jest nieumycie zębów przed snem. Nocą organizm człowieka produkuje o wiele mniej śliny niż za dnia. Sprawia to, że zęby są wyjątkowo mocno narażone na szkodliwe działanie bakterii. Podsumowując - kto nie myje zębów wieczorem, szybko nabawi się próchnicy!.


Jakiej pasty należy uzywać, by uzyskać lepszy efekt ?

Badania dowodzą, że najlepsze efekty daję używanie past wieloskładnikowych. Obok fluoru zawierają one bakteriobójczy triclosan, oraz różne związki chemiczne mające na celu spowolnienie procesów osadzania się kamienia nazębnego. Pasty te można poznać po charakterystycznych, wystpępujących na opakowaniach nazwach, np. complete, total, total care i inne. Płyny do płukania jamy ustnej też zawierają te wszystkie składniki, zatem warto je stosować, bo także chronią nasze zęby przed próchnicą.


Galeria

Rejestracja

VITA-DENT Stomatologia

lek.stom. Witold Kozanecki

tel.

509-94-92-02

Adresy przychodni

TORUŃ: ul. Fałata 17a /6
Wtorek, Środa i Piątek

w godzinach: 9:00 - 16:00

LIPNO: ul Dębowa 21
Poniedziałek i Czwartek

w godzinach: 9:00 - 16:00

E-mail: stomatolog@vitadent-kozanecki.pl